O autorze
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fryzjerów - stylistów w kraju. Od lat współpracuje z marką L'Oréal Professionnel, której jest ambasadorem i Polską Sekcją Wielkiego Fryzjerstwa Francji (Haute Coiffure Francaise). Ma własną rubrykę w "Pani", czesze do sesji zdjęciowych w magazynach "Twój Styl", "Viva", "Glamour" i "Elle". Jego nazwisko pojawia się przy dużych projektach, takich jak Festiwal w Sopocie, programy telewizyjne "Taniez z gwiazdami", "Idol", czy "Chcę być piękna"

Jak prawidłowo suszyć włosy, jakich szczotek i suszarek używać

S_L
Podstawą jest dobry sprzęt czyli w tym przypadku suszarka. Na rynku istnieje bardzo duży wybór suszarek. Możemy podzielić je na profesjonalne, dostępne w hurtowniach fryzjerskich, rekomendowane przeze mnie, oraz takie, które możemy kupić w marketach. Każda dobra suszarka powinna mieć dwa lub trzy rodzaje regulacji ciepła a także nawiew chłodnego powietrza, system schładzania, niezbędny do hartowania włosów.

Włosy suszymy trzymając suszarkę w bezpiecznej odległości, nie dotykając nią włosów i tak aby nie przegrzać skóry głowy. Modelując nie używamy zbyt wysokiej temperatury, strumień powietrza kierujemy od nasady do dołu zgodnie z kierunkiem układania się łusek na włosach. Nigdy odwrotnie. Susząc w ten sposób domykamy łuski keratynowe i nie uszkadzamy ich. Zbytnie przegrzewanie włosów przy modelowaniu może doprowadzić do ich przesuszenia i uszkodzenia a także nadmiernego elektryzowania się. Używajmy nakładek i końcówek które pozwalają na precyzyjne i ukierunkowane suszenie poszczególnych pasm włosów.

Podstawą dobrego modelowania jest również komfort pracy czyli dobrze dobrana do ręki szczotka, ergonomiczna. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać stylizując włosy używamy szczotek różnej grubości. Na przykład jeżeli chcemy uzyskać efekt skręconych, falowanych włosów preferowane są cieńsze szczotki, jeżeli zaś zależy nam na odbiciu włosów od nasady lub ich wygładzeniu wybierzmy grubszą szczotkę. Jeżeli chcemy podkreślić naturalny skręt włosa wystarczy suszyć je tzw. dyfuzorem.

Istotne jest prawidłowe nawijanie włosów na szczotkę, szczególnie końcówek tak aby nie łamać ich. Modelując pracujemy partiami, oddzielając niewielkie pasma włosów, pozostałe podpinamy klipsami, wtedy będziemy mieli kontrolę nad stylizacją, którą chcemy uzyskać.


Po umyciu, przed rozpoczęciem modelowania należy je delikatnie osuszyć ręcznikiem a następnie dokładnie rozczesać włosy płaską szczotką, obowiązkowo nałożyć produkt osłaniający włosy (wszelkiego rodzaju mleczka termiczne, które chronią włosy przed przegrzaniem i tym samym elektryzowaniem) oraz produkt do stylizacji. Pamiętajmy, że produkty do stylizacji nakładamy na włosy mokre, ponieważ produkt ten łatwiej i dokładniej rozprowadzi się. Jeżeli chcesz mieć włosy mocniej odbite od skóry a zapewne tak:)) susz włosy głową w dół.

Czytaj również: Włosy spod czapki - jak dbać o nie jesienią i zimą

W okresie jesienno-zimowym pamiętajmy o dokładnym suszeniu włosów ponieważ niedosuszenie ich przy niskich temperaturach może uszkodzić cebulki włosowe a poza tym jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienie.
Trwa ładowanie komentarzy...