O autorze
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fryzjerów - stylistów w kraju. Od lat współpracuje z marką L'Oréal Professionnel, której jest ambasadorem i Polską Sekcją Wielkiego Fryzjerstwa Francji (Haute Coiffure Francaise). Ma własną rubrykę w "Pani", czesze do sesji zdjęciowych w magazynach "Twój Styl", "Viva", "Glamour" i "Elle". Jego nazwisko pojawia się przy dużych projektach, takich jak Festiwal w Sopocie, programy telewizyjne "Taniez z gwiazdami", "Idol", czy "Chcę być piękna"

Jak ewoluuje moda we fryzjerstwie

Fot. Shutterstock
Mówi się, że w modzie było już wszystko. Poniekąd to prawda ale będąc kreatywnym, mając odpowiedni warsztat, wiedzę i techniki, szukając nowych inspiracji możemy wciąż tworzyć na nowo. Tak jak w kulturze inscenizacje tych samych sztuk teatralnych i oper są wystawiane w nowych adaptacjach i wciąż nas zachwycają.

Żyjemy w czasach w których moda jest liberalna i modne jest wszystko. Mój przekaz jest taki by żyć w zgodzie z samym sobą. Modą trzeba się bawić i umieć ją interpretować na nowo. a nie ślepo za nią podążać. Chodzi o to aby nasz wizerunek był spójny i jak najbardziej naturalny.

Tak szybko i dynamicznie jak rozwija się moda tak samo trendy we fryzjerstwie muszą dotrzymać kroku w szukaniu nowoczesnych tendencji w strzyżeniach , koloryzacjach a szczególnie w stylizacjach fryzur. Poprzez niewłaściwą stylizację fryzura będzie tylko kopią fryzury z danej epoki i przez to będzie niemodna, nienowoczesna i dodająca nam lat.

Trendy we fryzjerstwie tak zauważalnie zmieniają się raczej dekadami. Jeżeli przeanalizujemy zdjęcia, filmy z dawnych lat zauważymy jak fryzjerstwo ewoluuje w kierunku indywidualności i dowolności interpretacji a w efekcie końcowym jak najbardziej stylowego wizerunku.


Włosy odgrywają istotną rolę w wyrażaniu siebie i w tym jak chcemy być postrzegani. Pamiętajmy jednak by nie stać się, tak abnegatem, jak i niewolnikiem mody. Nie zapominajmy, że każdy człowiek ma swój indywidualny styl, osobowość, kształt twarzy, kolor skóry, etc. I biorąc pod uwagę sumę tych czynników możemy dobrać do niego kolor włosów czy fryzurę.

Moda we fryzjerstwie stała się bardzo zindywidualizowana. Kierunków jest wiele. Dowolność w długościach włosów, kształcie grzywek i bryle fryzury jak również w stylizacji struktury włosów – proste lub kręcone. Reasumując efekt po wyjściu od fryzjera powinien być en-naturel.

Odwołujemy się w modzie, trendach fryzjerskich do minionych epok, interpretując je dziś na nowo, dostosowując do obecnych kierunków, naszych potrzeb, tempa życia. Warto zaznaczyć epoki i style, które mają szczególny wpływ na to czym inspirujemy się dzisiaj.

Lata 20-te, 30-te we fryzjerstwie to fale, boby, fryzury retro.

Dalej specyficzne, koktajlowe lata 50-te, lata 60-te przełomowy czas w modzie i trendach fryzjerskich, uwielbiany przez kobiety styl, który charakteryzował się dużą objętością wysoko utapirowanych fryzur, lata 70-te - myślą przewodnią tego okresu we fryzjerstwie to słynna stylizacja na aniołka z filmu „Aniołki Charliego”, lata 80-te to trwałe ondulacje i pasemka czyli koloryzacja mocno charakterystyczna dla tego okresu. To z pasemek później przeszliśmy na zmodyfikowany baleyage i koloryzację ton w ton, która dała początek najmodniejszej dzisiaj koloryzacji typu ombre hair (ciemniejsze u nasady, jaśniejsze końce). To jest właściwy przykład jak ważna oprócz nowych technik jest kreatywność, wyobraźnia które pozwalają nam tworzyć wciąż coś nowego.

Generalnie istotne jest to, żeby w sposób jak najbardziej spersonalizowany podejść do wizerunku klienta tak jak w motto L'Oreal Professionnel „każda inna, każda wyjątkowa”.
Trwa ładowanie komentarzy...