O autorze
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fryzjerów - stylistów w kraju. Od lat współpracuje z marką L'Oréal Professionnel, której jest ambasadorem i Polską Sekcją Wielkiego Fryzjerstwa Francji (Haute Coiffure Francaise). Ma własną rubrykę w "Pani", czesze do sesji zdjęciowych w magazynach "Twój Styl", "Viva", "Glamour" i "Elle". Jego nazwisko pojawia się przy dużych projektach, takich jak Festiwal w Sopocie, programy telewizyjne "Taniez z gwiazdami", "Idol", czy "Chcę być piękna"

Wpływ diety na włosy

fot. shutterstock
Wiele osób w salonie pyta jaki wpływ na włosy ma dieta. Wielu klientów pisze też w tej sprawie e-maile. Jest to temat wart uwagi i przybliżenia również ze względu na porę roku. Jesień to czas, kiedy w wyniku wielu czynników spada odporność organizmu. Osłabione po lecie, po słońcu włosy od razu wchodzą w okres jesieni. Niedobór składników odżywczych sprawia, że włosy stają się cienkie, matowe, pozbawione pełnowartościowego budulca.

Ma to również bezpośredni wpływ na osłabienie i przedwczesne wypadanie włosów. Warto pamiętać, że popularne diety odchudzające, ubogie w witaminy, makro i mikroelementy, pociągają za sobą nie tylko ubytek wagi, ale również sporej ilości włosów. Dla kondycji włosów bardzo ważne są aminokwasy siarkowe - główny budulec włosów.

Włosy poniekąd są barometrem naszego stanu zdrowia i jako jedne z pierwszych dają nam sygnał osłabienia organizmu a co za tym idzie również włosa. Nie bagatelizujmy sygnałów, które wysyła nam nasz organizm. Na pewno nie jedna z pań zauważyła, że w przypadku osłabienia organizmu, nawet najmniejszej infekcji, włosy stają się matowe, suche, cienkie, tracą swoją objętość oraz elastyczność i stają się nieposłuszne. W takich przypadkach warto zadbać szczególnie o skórę głowy i cebulki włosowe, a pomóc w tym nam mogą odpowiednie kosmetyki oraz suplementy diety np. szampony z gliko-lipidami i pirytionianowami cynku (np. z gamy Kerastase), które dostarczają naszym włosom odpowiedniej energii niezbędnej do wzrostu oraz oczyszczają naszą skórę głowy z niepotrzebnych mikroorganizmów. Przy silnym wypadaniu włosów dodatkowo można nabyć preparaty, szampony i odżywki nie tylko o kosmetycznym ale i leczniczym działaniu, np preparat do wcierania w skórę głowy tzw aminexil a dla panów, w szczególności polecam, produkt o nazwie Renaxil (oba te produkty dostępne są w salonach Loreal Professionnel). Produkty te zwiększają ilość włosów w fazie wzrostu i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się cebulek włosowych a przez to przedłużają życie włosa.

Zła dieta może doprowadzić do bardzo wzmożonego wypadania włosów
a skutki tego są bardzo ciężkie do odwrócenia. Jeżeli Twój fryzjer nie dysponuje odpowiednią wiedzą i środkami warto skorzystać z usług lekarza specjalisty bądź trychologa.

Podstawowe witaminy, minerały które powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie, to: witamina A, witaminy PP, witaminy z grupy B, C, E, potas, cynk, żelazo oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Każdą dietę warto wspomóc kuracją suplementową, która ma za zadanie uzupełnić niedobory mikroelementów w organizmie. Szczególnie polecam suplement diety stworzony przez zaawansowane laboratoria Kerastase, które od wielu lat z myślą o problemie wypadania włosów stworzyły suplement diety o nazwie Densi-Recharge, którego składniki takie jak tauryna oraz olej z pestek czarnej porzeczki zostały tak skomponowane aby skutecznie wzmacniać i zapobiegać wypadaniu włosów.


Włosy od zawsze są niezaprzeczalnym atutem urody kobiet i mężczyzn, dodając w życiu pewności siebie i atrakcyjności, dlatego warto na co dzień przestrzegać zdrowej, zbilansowanej diety, abyśmy mogli się cieszyć pięknymi, zdrowymi włosami.
Trwa ładowanie komentarzy...