O autorze
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fryzjerów - stylistów w kraju. Od lat współpracuje z marką L'Oréal Professionnel, której jest ambasadorem i Polską Sekcją Wielkiego Fryzjerstwa Francji (Haute Coiffure Francaise). Ma własną rubrykę w "Pani", czesze do sesji zdjęciowych w magazynach "Twój Styl", "Viva", "Glamour" i "Elle". Jego nazwisko pojawia się przy dużych projektach, takich jak Festiwal w Sopocie, programy telewizyjne "Taniez z gwiazdami", "Idol", czy "Chcę być piękna"

Kto jest autorytetem w dziedzinie sztuki, a kto we fryzjerstwie

Jest wiele wybitnych postaci ze świata kultury i sztuki, które miały i mają duży wpływ na to, kim jestem dzisiaj. Ciągły rozwój jest prawem i powołaniem człowieka. Doskonalenie się, spełnianie swoich marzeń to dla mnie nic innego jak potrzeba serca i pragnienie duszy. Zarówno ciało, jak również dusza człowieka, wciąż potrzebują pokarmu.

Oprócz fryzjerstwa, które jest moim zawodem i wielką pasją, wciąż odkrywam nowe dziedziny, w których mogę się realizować. Projektowanie wnętrz, mebli, pozwala mi uwolnić fantazję, sprawdzić się w nowych kierunkach, a przede wszystkim sprawia mi to wielką frajdę. Czasami żartobliwie powtarzam, że urodziłem się o wiele lat za późno. Jestem człowiekiem trochę staroświeckim, trochę nie z tych czasów.

Nieświadomie i instynktownie odnalazłem swoich idoli we francuskiej sztuce XVIII wieku. Nie chodzi o bogactwo i przepych tego okresu, ale o harmonię, kunszt, precyzyjność. Dla mnie tacy artyści malarze jak Boucher, Fragonard, którzy reprezentują gust stulecia, wyrażają go, uosabiają i zawierają, inspirują mnie i mają ogromny wpływ na mój rozwój. Jestem pełen podziwu dla artystów, którzy tworzyli w tej epoce. Dlaczego?

W ich malarstwie nie tylko kolory - jasne, przechodzące ton w ton, ale również bryła, obłe i miękkie kształty, to coś co do mnie przemawia i co staram się wykorzystywać w mojej pracy zawodowej. Od początku swojej pracy odrzucam ciemne, ostre, nienaturalne dla mnie kolory, bo przecież nikt nie rodzi się z czerwonymi, fioletowymi włosami, a czarny kolor jest nienaturalny przy słowiańskiej urodzie. W życiu i w zawodzie wolę klasykę od awangardy, nie uznaję substytutów i bylejakości.


Ze współczesnych artystów cenię twórców światowej sławy, o polskich korzeniach. Igor Mitoraj i Tomasz Sętowski – tworzący na pograniczu magii i realizmu, poprzez swoje obrazy wprowadzają swoich odbiorców w baśniowy świat. W głębi duszy każdy z nas pozostaje małym dzieckiem z głową pełną marzeń, a z marzeniami żyje się piękniej.

We fryzjerstwie również jest wiele postaci, które miały silny wpływ na ukierunkowanie mojej osoby. Ważne szkoły, akademie fryzjerskie i towarzyszące temu nazwiska to: słynny prekursor we współczesnym fryzjerstwie - Antoine-Antoni Cierplikowski, Alaxandre de Paris - wielki artysta, mistrz kreacji gwiazd światowego formatu oraz perfekcyjny w formie i linii Vidal Sassoon.
Trwa ładowanie komentarzy...